Książki przygodowe

Rafał Kosik to autor książek o tematyce science-fiction. Powstałe z jego ręki wydawnictwo Powergraph to dystrybutor wielu ciekawych pozycji z tego gatunku. Jedną z nich jest książka, którą autor kieruje do młodych czytelników. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Tom 1 (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/felix-net-i-nika-oraz-gang-niewidzialnych-ludzi-tom-1-rafal-kosik) powstała w roku 2004 doczekała się aż 14 kontynuacji, stając się pozycją kultową i bestsellerową. Seria książek stała się popularna nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami, zyskując duże uznanie w oczach krytyków literackich. Z resztą, książka otrzymała główną nagrodę w roku 2005 jako “Książka roku”, co świadczy o jej pozycji na rynku wydawniczym. Powieść opowiada o losach trójki bohaterów, uwikłanych w nietypowe przygody.

Fabuła książki

Książka to ciekawa pozycja dla młodych czytelników przede wszystkim z dwóch względów. Po pierwsze, jako opowiadanie o przygodach ich rówieśników, doskonale wpisuje się w schemat dorastającego ucznia. Z drugiej zaś strony, poszczególne historie, w które uwikłani są młodzi bohaterowie, daje poczucie przygody dla osób, które mogą wyobrazić sobie, jak nietypowe zdarzenia mogą stanąć na drodze każdego.

Z racji tego, że książka to połączenie literatury przygodowej z science-fiction, okraszonej niezwykłym humorem i dystansem, powstała pozycja, którą czyta się po prostu dobrze. Młodzi bohaterowie, Felix, Net oraz Nika, poznają się w pierwszym dniu nowej szkoły. Połączyły ich losy zagubionych uczniów, którzy muszą odnaleźć się w nowych szkolnych realiach. Jednak najważniejsze jest to, co będzie działo się później. Uczniowie znajdą się w przeróżnych sytuacjach, fantastycznych wydarzeniach, otoczonych aurą tajemniczości. Będą zmuszeni rozwiązać zagadkę tajemniczego programu komputerowego imieniem Manfred, sprawdzić, czy w szkole występują duchy czy też odnaleźć zaginioną Nice, którą rzekomo porwało UFO. Cała fabuła opiera się na niezwykłych przygodach.

Literatura dla młodzieży i nie tylko

Książka to typowa literatura młodzieżowa. W bardzo pozytywny sposób promuje zdrowe wartości, jakimi powinny się w życiu kierować młode osoby. Czytelnicy, tak jak bohaterowie, dorastają, uczą się i bawią. Przeżywają również mniej lub bardziej skomplikowane historie, jednak z każdej, nawet najbardziej frapującej sytuacji, zawsze jest wyjście. I to mówi właśnie ta książka. Literatura przypadnie do gustu wszystkim, tym którzy oczekują od książek przygody, w którą będą mogli się zatopić. Czytelnicy będą mogli się również utożsamiać z bardzo wyrazistymi bohaterami książki.